Zachránime Veľkého Kolchozníka ?

Autor: Alexander Patkoló | 2.6.2011 o 20:29 | Karma článku: 8,50 | Prečítané:  1666x

Dnes ráno ma zaujal - a dvihol mi krvný tlak - článok v Hospodárskych novinách. Po Grécku, Írsku, Portugalsku ideme zachraňovať aj Veľkého Kolchozníka...

Tak súdruhovi Lukašenkovi vraj súdruhovia z Kremľa zamietli záchrannú pôžičku, vraj nestál v dostatočne spriamenom pozore... A Bieloruská ekonomika sa medzitým Veľkému Kolchozníkovi pod špinavými nohami rozpadá... Ceny rýchlo rastú, tovaru niet... ľud sa pýta prečo a jeho hlas bude silnieť... A tak súdruh Lukašenko urobil gesto hodné štátnika jeho veľkosti - prehltol svoju veľkú hrdosť a obrátil sa o pomoc na diabolských súdruhov z Medzinárodného menového fondu..

A tak do Minska včera pricestovali vyjednávači MMF. Pomoc však vraj nebude zadarmo. Súdruhovia budú od súdruha Veľkého Kolchozníka požadovať, aby sa zaručil, že uskutoční politické reformy... Že prepustí politických väzňov... No nie je to super ? No nie sú tí súdruhovia z MMF šikovní ? Nakoniec možno len za niekoľko miliárd bude z báťušku Lukašenka Veľký demokrat !

Potrebujem veľkú čapicu nech mi nenachladne veľký mozog...

Ekonomický kolaps príde vždy rýchlo. Najprv systém praská zvnútra, diery sa rozširujú, ale vláda či vedenie ich dokáže pred davom zakrývať. Až do určitého bodu, kedy takáto stupídna politika už nie je možná, lebo na ňu niet peňazí. Vtedy príde totálny kolaps systému. Ten sa však elít systému, tých ktorí kolaps vo svojej nenažranosti spôsobili, ekonomicky nedotkne. Takí majú vždy dostatok informácií a možností svoj blahobyt ochrániť. Ekonomicky to odnesú tí chudáci z takzvanej strednej vrstvy, ľudkovia - ovečky, tí ktorí až do kolapsu poctivo makali za svoj úbohý plat a pokorne poslúchali múdreho vodcu. Títo obyčajní ľudkovia zrazu prichádzajú o svoje úspory a v rukách im ostávajú iba bezcenné papieriky s portrétom múdreho vodcu.... zrazu ich príjem nemá ani tú minimálnu hodnotu, za ktorú boli zvyknutí sa pretĺkať ťažkým životom... zrazu niet za čo kúpiť, niet  čo kúpiť... Zrazu stratia i tú minimálnu mieru ekonomického bezpečia, ktoré v neľahkej situácii pociťovali... Ostáva len zúfalstvo. Zúfalstvo a hnev.

A vtedy zúfalí ľudia vyrazia do ulíc a žiadajú krv. Ja vravím - predhoďme im túto krv. Predhoďme im Veľkého kolchozníka Lukašenka. Nechajme ho vykúpať sa v hnoji, ktorý si sám nanosil.

Ľudia v Bielorusku nie sú sprostí. Skôr či neskôr pri totálnom bankrote budú natoľko zúfalí, že masovo pôjdu do ulíc a vo svojom hneve nebudú kričať proti Západu, proti ktorému ich už 17 rokov obracia Lukašenko...Skôr či neskôr im dôjde, že Lukašenko ich už 17 rokov vysáva ako upír. Pôjdu do ulíc a situácia veľmi rýchlo dosiahne bod, keď ju už režim nedokáže zvládnuť nielen ekonomicky, ale ani bezpečnostne... Z lode Veľkého Kolchozníka budú postupne utekať krysy. Tu ho opustí rota vojakov, tu odmietne poslúchať policajná stanica, tu utečie minister či generál dúfajúci v chytenie správneho vetra... Až nakoniec Lukašenkovi ostanú iba dve možnosti - utiecť alebo umrieť... (človek ako on sa moci dobrovolne nevzdáva). Jeho režim po dosiahnutí kritického bodu padne rovnako ako padol Čeučescu, podobne rýchlo, ako padol nedávno Bin Alí či Mubarak.

A vtedy môžete prísť na scénu Vy, súdruhovia z Medzinárodného menového fondu. Vtedy bude čas pomôcť Bielorusku. Bielorusku bez Lukašenka.

Súdruhovia z MMF, ukážte, že máte v hlavách rozmýšlajúcu šedú hmotu a nie kapustu. Ignorujte alebo odmietnite Lukašenkovu žiadosť o pomoc a čoskoro budete rokovať s novou Bieloruskou vládou.

Pretože dávať peniaze súčasnému Bielorusku znamená dávať peniaze Lukašenkovi. Neznamená to zachrániť Bielorusko, znamená to udržať diktátora pri moci. Jeho žiadosť Medzinárodnému menovému fondu o pomoc je gestom zúfalstva. Gestom človeka, ktorý sa bojí vlastných ľudí. Gestom človeka, ktorý si uvedomuje, že jeho osud visí na vlásku, že koniec a trest za zločiny proti vlastnému národu sú blízko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?