Zločin a trest... lol

Autor: Alexander Patkoló | 2.3.2011 o 20:48 | Karma článku: 14,92 | Prečítané:  1612x

Kde to žijeme ? Zločinec vykopne dvere od bytu, strelí ženu do hlavy, bodne ju do chrbta, pokúsi sa zahladiť stopy, zmláti chlapa bejzbolkou, utečie policajtom, tri roky im uteká, používa falošné doklady... a keď ho konečne chytia, na treste sa môže zasmiať. Pretože o niekoľko rokov bude vonku. Dámy a páni, vitajte v Banánistáne...

Včera ma zaujala správa - Ján Č., bývalý riaditeľ mafiánskej SBS, v roku 2003 vykopol dvere od bytu, pobodal a strelil ženu do hlavy. Išiel tam s evidentným úmyslom vraždiť, po čine zahladzoval stopy... Ako čítam, Najvyšší súd ho pre nečinnosť Krajského pustil v roku 2005 z väzby. Ján Č. následne chytil bejzbolku a zmlátil ňou chlapa...  a náto ušiel z polície (! vari ho zavolali na kávičku ?). Chytili ho o 3 roky neskôr s falošnými dokladmi. Prvostupňový súd upustil od ďalšieho potrestania (!)... Jána Č. konečne Krajský súd uznal vinným z pokusu o vraždu, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania... Dostal 13 rokov. Tak fajn, keď nerátame 3 roky na úteku, tak si 4 už  vlastne odsedel, takže o niekoľko rokov môže byť vonku za dobré správanie, gratulujem  Janko Č ! :) Mimochodom, dievčaťu, ktoré bodol do chrbta a strelil do hlavy priznal súd bolestné 920 eur... No nemeňte s ňou... Už sa iste teší, až sa s Jánom Č. o pár rokov pozdraví...

Hovädo jazdiace ako kretén zavraždí na ceste dve deti a hrozí mu koľko ? Maximálne 5 rokov  v najľahšej skupine. Aspoň, že nie je celevrita, takže existuje určitá šanca, že ho do väzenia naozaj posadia. Snaď k takým väzňom, ktorí vedia "oceniť" vrahov detí... Ale takí v najlahšej nápravnej skupine asi nie sú...

Hovädo celevrita zavraždí dieťa na bicykli a odvolá sa, keď dostane 2 a pol roka.... Že vraj pre bolesti chrbtice stratil vedomie.... Čo na takú sprostosť povedať ? Buď aspoň natoľko chlap, že príjmeš túto minimálnu zodpovednosť za svoj čin. A pokiaľ naozaj odpadávaš, nesadaj za volant, alebo aspoň nejazdi ako kretén !

Pamätá si ešte niekto na toho vojačika, ktorý pred asi 10 rokmi v noci vrazil do domu rómskej rodiny a umlátil matku rodiny bejzbolkou ? Ja si pamätám, že dostal 6 rokov...  Poľahčujúca okolnosť - bol dobrý vojak... Takže dávno behá po slobode. Nie je tá spravodlivosť v našom Banánistáne úžasná ?

Dnes novinami prebehla správa o pseudopodnikateľovi, ktorý štát okradol skoro o miliardu v starej mene. Stane sa mu niečo ? Ale no tak, nebuďme naivní...  Povedzme, že si nejakú krátku chvíľu posedí vo vyšetrovacej väzbe.  Iba ak z neho bude chcieť vláda urobiť príklad toho, že sa ide i po veľkých rybách, (a on evidetne nie je skutočne veľká ryba) iba v takom prípade tá chvíľa bude trochu dlhšia... No a čo, nevydrží to ? Tých pár mesiacov, maximálne pár rokov, v najľahšej skupine... A potom šup za slnkom a lupom na Kajmany.

Kto ukradne salámu v obchode, je blbý zlodej. Proste blbec...  Má to robiť inteligentnejšie. Ako ten, kto ukradne miliardu v privatizácii, na daniach či vo verejnom obstarávaní. Takému sa hovorí  šikovný, veľkopodnikateľ, žralok, opora spoločnosti. No nie je to sranda v našom Banánistáne ?

Páni politici, čo keby ste miesto neustáleho znechucovania a ohlupovania národa skúsili  aspoň plošne znásobiť sadzby za trestné činy ? Komu by to vadilo ? 98 % ľudí v živote trestný čin nespácha.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?